Produkte > BUSSMANN / EATON > EPM78V2-03R3-01R0R
EPM78V2-03R3-01R0R
EPM78V2-03R3-01R0R Bussmann / Eaton
eaton_epm78vx_non_isolated_dc_dc_converter_data_sh-1923416.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Non-Isolated DC/DC Converters DC/DC CONV,EPM78V2,1000MA,3.3V
auf Bestellung 254 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM78V2-03R3-01R0R Bussmann / Eaton
Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 3.3V, Features: Adjustable Output, Packaging: Tube, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 4.75V, Voltage - Output 1: 3.3V, Number of Outputs: 1.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EPM78V2-03R3-01R0R EPM78V2-03R3-01R0R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-epm78vx-non-isolated-dc-dc-converter-data-sheet.pdf Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 3.3V
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 4.75V
Voltage - Output 1: 3.3V