Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EPM78V2-15R0-01R0R
EPM78V2-15R0-01R0R
EPM78V2-15R0-01R0R Eaton - Electronics Division
eaton-epm78vx-non-isolated-dc-dc-converter-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 15V
Package / Case: 3-SIP Module
Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 32V
Efficiency: 96%
Current - Output (Max): 1A
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 15V
Number of Outputs: 1
auf Bestellung 447 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EPM78V2-15R0-01R0R Eaton - Electronics Division
Description: SWITCH REG DCDC CONV 1000MA 15V, Packaging: Tube, Features: Adjustable Output, Package / Case: 3-SIP Module, Size / Dimension: 0.46" L x 0.30" W x 0.40" H (11.6mm x 7.6mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 90°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 32V, Efficiency: 96%, Current - Output (Max): 1A, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 15V, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote EPM78V2-15R0-01R0R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EPM78V2-15R0-01R0R EPM78V2-15R0-01R0R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_epm78vx_non_isolated_dc_dc_converter_data_sh-1923416.pdf Non-Isolated DC/DC Converters DC/DC CONV,EPM78V2,1000MA, 15V