ERA-3ARB1052V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/10W 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.1%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 10.5 kOhms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-3ARB1052V Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 10.5KOHM 0.1% 1/10W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.1%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 10.5 kOhms.
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERA-3ARB1052V | Hersteller : Panasonic |
Thin Film Resistors - SMD 0603 Thin film chip resistor |
auf Bestellung 4191 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERA-3ARB1052V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thin film; SMD; 0603; 10.5kΩ; 100mW; ±0.1%; ERA3ARB Manufacturer series: ERA3ARB Type of resistor: thin film Power: 0.1W Tolerance: ±0.1% Case - inch: 0603 Resistance: 10.5kΩ Case - mm: 1608 Mounting: SMD |