ERA-8VRW5601V
ERA-8VRW5601V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 5.6K OHM 0.05% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.05%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±10ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thin Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 5.6 kOhms
auf Bestellung 4940 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERA-8VRW5601V Panasonic Electronic Components
Description: RES 5.6K OHM 0.05% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.05%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±10ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thin Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm), Resistance: 5.6 kOhms.
Weitere Produktangebote ERA-8VRW5601V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERA-8VRW5601V ERA-8VRW5601V Hersteller : Panasonic Electronic Components 9152 Description: RES 5.6K OHM 0.05% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.05%
Composition: Thin Film
Supplier Device Package: 1206
Resistance: 5.6 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERA-8VRW5601V Hersteller : Panasonic SG73S_RT-3043271.pdf Thick Film Resistors - SMD 0805 0.25W 5.6kOhm 0.50% AEC-Q200