Produkte > CHEMI-CON > ERHB5G1LGC392MFA5M
ERHB5G1LGC392MFA5M
ERHB5G1LGC392MFA5M Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 575V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 1.240" (31.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm)
Capacitance: 3.9 mF
Voltage - Rated: 575 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.74 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERHB5G1LGC392MFA5M Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3900UF 20% 575V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.504" Dia (89.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 1.240" (31.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 4.134" (105.00mm), Capacitance: 3.9 mF, Voltage - Rated: 575 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.74 A @ 3 kHz.
Weitere Produktangebote ERHB5G1LGC392MFA5M
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERHB5G1LGC392MFA5M ERHB5G1LGC392MFA5M Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952462.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3900 uF 575 VDC 20 %