ERJ-1GJF1000C Panasonic
Hersteller: Panasonic
Res Thick Film 0201 100 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-1GJF1000C Panasonic
Description: RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.05W, 1/20W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0201 (0603 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0201, Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm), Resistance: 100 Ohms.
Preis | ||||||||||||||||||||
ERJ-1GJF1000C | Hersteller : Panasonic |
auf Bestellung 12949 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Thick Film Resistors - SMD 0201 0.05W 1% 100Ohm AEC-Q200 |
auf Bestellung 23791 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-1GJF1000C | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0201Packaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 0.05W, 1/20W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Package / Case: 0201 (0603 Metric) Temperature Coefficient: ±200ppm/°C Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0201 Height - Seated (Max): 0.010" (0.26mm) Resistance: 100 Ohms |
Produkt ist nicht verfügbar |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 0201; 100Ω; 50mW; ±1%; ERJ1GJF; 25V Operating voltage: 25V Mounting: SMD Case - inch: 0201 Case - mm: 0603 Tolerance: ±1% Operating temperature: -55...155°C Manufacturer series: ERJ1GJF Type of resistor: thick film Power: 50mW Max. overload voltage: 50V Resistance: 100Ω Conform to the norm: AEC-Q200 |