ERJ-H2CF4R70X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 4.7 OHM 1% 1/10W 0402
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 4.7 Ohms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2CF4R70X Panasonic Electronic Components
Description: RES 4.7 OHM 1% 1/10W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 4.7 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-H2CF4R70X
|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H2CF4R70X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
ERJH2CF4R70X | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0402; 4.7Ω; 100mW; ±1%; ERJH2CF Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Resistance: 4.7Ω Power: 0.1W Tolerance: ±1% Operating temperature: -55...175°C Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJH2CF |