ERJ-H2RD1503X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 150K OHM 0.5% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 150 kOhms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD1503X Panasonic Electronic Components
Description: RES 150K OHM 0.5% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 150 kOhms.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H2RD1503X | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0402 150KOhm 0.5% AEC-Q200 |
auf Bestellung 13240 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-H2RD1503X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0402; 150kΩ; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD Mounting: SMD Tolerance: ±0.5% Operating temperature: -55...175°C Manufacturer series: ERJH2RD Type of resistor: thick film Power: 0.1W Resistance: 150kΩ Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Conform to the norm: AEC-Q200 |