Produkte > PANASONIC > ERJ-H2RD2263X
ERJ-H2RD2263X
ERJ-H2RD2263X Panasonic
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic
Res Thick Film 0402 226K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD2263X Panasonic
Description: RES 226K OHM 0.5% 1/10W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 226 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-H2RD2263X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-H2RD2263X ERJ-H2RD2263X Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-151033.pdf Description: RES 226K OHM 0.5% 1/10W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 226 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-H2RD2263X ERJ-H2RD2263X Hersteller : Panasonic Panasonic_01052021_Resistor_Thick_FIlm_HI_Temp_ERJ-1950704.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 226KOhm 0.5% AEC-Q200