Technische Details ERJ-H3ED5601V Panasonic
Description: RES 5.6K OHM 0.5% 1/8W 0603, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Resistance: 5.6 kOhms.
Preis | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H3ED5601V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 5.6K OHM 0.5% 1/8W 0603Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±0.5% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Resistance: 5.6 kOhms |
auf Bestellung 4750 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
ERJH3ED5601V | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 5.6kΩ; 125mW; ±0.5%; ERJH3ED Conform to the norm: AEC-Q200 Mounting: SMD Type of resistor: thick film Operating temperature: -55...175°C Power: 0.125W Tolerance: ±0.5% Case - inch: 0603 Resistance: 5.6kΩ Case - mm: 1608 Manufacturer series: ERJH3ED |