ERJ-H3EF1000V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 100 OHM 1% 1/8W 0603
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H3EF1000V Panasonic Electronic Components
Description: RES 100 OHM 1% 1/8W 0603, Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJH3EF1000V | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 100Ω; 125mW; ±1%; ERJH3EF Mounting: SMD Case - inch: 0603 Resistance: 100Ω Tolerance: ±1% Manufacturer series: ERJH3EF Operating temperature: -55...175°C Type of resistor: thick film Power: 0.125W Conform to the norm: AEC-Q200 Case - mm: 1608 |
auf Bestellung 298 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Thick Film Resistors - SMD 0603 100Ohm 1% AEC-Q200 |
auf Bestellung 31902 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-H3EF1000V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 100 OHM 1% 1/8W 0603Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Part Status: Active Resistance: 100 Ohms |