ERJ-HP6F2R20V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.2 OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 2.2 Ohms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6F2R20V Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.2 OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 2.2 Ohms.
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-HP6F2R20V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 2.2 OHM 1% 1/2W 0805Power (Watts): 0.5W, 1/2W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 0805 (2012 Metric) Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0805 Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm) Resistance: 2.2 Ohms |
auf Bestellung 6068 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-HP6F2R20V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0805 2.2Ohm 1% AEC-Q200 |
auf Bestellung 14406 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0805; 2.2Ω; 500mW; ±1%; ERJHP6F Type of resistor: thick film Case - inch: 0805 Case - mm: 2012 Resistance: 2.2Ω Power: 0.5W Tolerance: ±1% Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJHP6F Mounting: SMD Operating temperature: -55...175°C |