Produkte > PANASONIC > ERJ-HP6F4R30V
ERJ-HP6F4R30V
ERJ-HP6F4R30V Panasonic
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic
Res Thick Film 0805 4.3 Ohm 1% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6F4R30V Panasonic
Description: RES 4.3 OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 4.3 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6F4R30V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-HP6F4R30V ERJ-HP6F4R30V Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-151033.pdf Description: RES 4.3 OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 4.3 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-HP6F4R30V ERJ-HP6F4R30V Hersteller : Panasonic ast-ind-151033.pdf Thick Film Resistors - SMD 0805 4.3Ohm 1% AEC-Q200
ERJHP6F4R30V ERJHP6F4R30V Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 4.3Ω; 500mW; ±1%; ERJHP6F
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 4.3Ω
Power: 0.5W
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: ERJHP6F
Operating temperature: -55...175°C