Produkte > PANASONIC > ERJ-HP6F6R81V
ERJ-HP6F6R81V
ERJ-HP6F6R81V Panasonic
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic
Res Thick Film 0805 6.81 Ohm 1% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6F6R81V Panasonic
Description: RES 6.81 OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 6.81 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6F6R81V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-HP6F6R81V ERJ-HP6F6R81V Hersteller : Panasonic ast-ind-151033.pdf Res Thick Film 0805 6.81 Ohm 1% 0.5W(1/2W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-HP6F6R81V ERJ-HP6F6R81V Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-151033.pdf Description: RES 6.81 OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 6.81 Ohms
ERJ-HP6F6R81V ERJ-HP6F6R81V Hersteller : Panasonic Panasonic_01052021_Resistor_Thick_FIlm_HI_Temp_ERJ_Hxx Series.pdf Thick Film Resistors - SMD 0805 6.81Ohm 1% AEC-Q200