ERJ-P08F4702V Panasonic
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-P08F4702V Panasonic
Description: RES SMD 47 KOHM 1% 2/3W 1206, Power (Watts): 0.667W, 2/3W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 47 kOhms.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-P08F4702V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES SMD 47 KOHM 1% 2/3W 1206Power (Watts): 0.667W, 2/3W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 155°C Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 1206 Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm) Resistance: 47 kOhms |
auf Bestellung 3791 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Produkt ist nicht verfügbar |
ERJP08F4702V | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 1206; 47kΩ; 660mW; ±1%; ERJP08F Resistance: 47kΩ Tolerance: ±1% Power: 0.66W Mounting: SMD Case - inch: 1206 Case - mm: 3216 Operating temperature: -55...155°C Type of resistor: thick film Manufacturer series: ERJP08F Conform to the norm: AEC-Q200 |