ERJ-PB3D5360V
ERJ-PB3D5360V Panasonic Electronic Components
AOA0000C328.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 536 OHM 0.5% 1/5W 0603
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±50ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Part Status: Active
Resistance: 536 Ohms
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-PB3D5360V Panasonic Electronic Components
Description: RES SMD 536 OHM 0.5% 1/5W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.2W, 1/5W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±50ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Part Status: Active, Resistance: 536 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-PB3D5360V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-PB3D5360V ERJ-PB3D5360V Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C328.pdf Description: RES SMD 536 OHM 0.5% 1/5W 0603
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.2W, 1/5W
Tolerance: ±0.5%
Composition: Thick Film
Supplier Device Package: 0603
Part Status: Active
Resistance: 536 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-PB3D5360V Hersteller : Panasonic id_fixed-resistors_e_2-1111101.pdf Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.5%, 536ohm