ERJ-S02D9R09X
ERJ-S02D9R09X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 9.09 OHM 0.5% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 9.09 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-S02D9R09X Panasonic Electronic Components
Description: RES 9.09 OHM 0.5% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 9.09 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-S02D9R09X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-S02D9R09X ERJ-S02D9R09X Hersteller : Panasonic 1104 Thick Film Resistors - SMD 9.09 Ohms 100 mW (1/10 W) 50 VDC 1 mmx0.5 mm - 55 C+ 155 C