ERJ-S02F5103X
ERJ-S02F5103X Panasonic Electronic Components
ERJS02F5103X
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 510K OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 510 kOhms
auf Bestellung 8950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 42
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-S02F5103X Panasonic Electronic Components
Description: RES 510K OHM 1% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 510 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-S02F5103X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-S02F5103X ERJ-S02F5103X Hersteller : Panasonic Electronic Components ERJS02F5103X Description: RES 510K OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 510 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-S02F5103X ERJ-S02F5103X Hersteller : Panasonic ERJS02F5103X Thick Film Resistors - SMD 0402 510Kohms 1% Anti-Sulfur