ERJ-U02F1R60X
ERJ-U02F1R60X Panasonic Electronic Components
AOA0000C334.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.6 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 1.6 Ohms
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U02F1R60X Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.6 OHM 1% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 1.6 Ohms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U02F1R60X ERJ-U02F1R60X Hersteller : Panasonic AOA0000C334.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 1.6ohm AEC-Q200 Anti-Sulfur
auf Bestellung 19391 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
ERJ-U02F1R60X ERJ-U02F1R60X Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C334.pdf Description: RES 1.6 OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 1.6 Ohms