ERJ-U02F5102X
ERJ-U02F5102X Panasonic Electronic Components
AOA0000C334.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 51K OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 51 kOhms
auf Bestellung 26717 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 91
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U02F5102X Panasonic Electronic Components
Description: RES 51K OHM 1% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Resistance: 51 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U02F5102X ERJ-U02F5102X Hersteller : Panasonic AOA0000C334.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 51Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
auf Bestellung 24870 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
ERJ-U02F5102X ERJ-U02F5102X Hersteller : Panasonic Electronic Components AOA0000C334.pdf Description: RES 51K OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Composition: Thick Film
Supplier Device Package: 0402
Part Status: Active
Resistance: 51 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJU02F5102X ERJU02F5102X Hersteller : PANASONIC Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 51kΩ; 100mW; ±1%; ERJU02F
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 51kΩ
Power: 0.1W
Tolerance: ±1%
Manufacturer series: ERJU02F
Operating temperature: -55...155°C