ERJ-U03D1R21V
ERJ-U03D1R21V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.21 OHM 0.5% 1/10W 0603
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 1.21 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U03D1R21V Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.21 OHM 0.5% 1/10W 0603, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 1.21 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-U03D1R21V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U03D1R21V ERJ-U03D1R21V Hersteller : Panasonic 1104 Thick Film Resistors - SMD 1.21 Ohms 75 VDC 100 mW (1/10 W) 0.45 mmx0.8 mmx1.6 mm - 55 C+ 155 C