ERJ-U06D7R32V
ERJ-U06D7R32V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 7.32 OHM 0.5% 1/8W 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±0.5%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 7.32 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U06D7R32V Panasonic Electronic Components
Description: RES 7.32 OHM 0.5% 1/8W 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 7.32 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-U06D7R32V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U06D7R32V ERJ-U06D7R32V Hersteller : Panasonic 1104 Thick Film Resistors - SMD 7.32 Ohms 125 mW (1/8 W) 150 VDC 2 mmx1.25 mmx0.6 mm - 55 C+ 155 C