ERJ-U08D2R80V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.8 OHM 0.5% 1/4W 1206
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 2.8 Ohms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U08D2R80V Panasonic Electronic Components
Description: RES 2.8 OHM 0.5% 1/4W 1206, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±0.5%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Temperature Coefficient: -100/ +600ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 1206, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 2.8 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-U08D2R80V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-U08D2R80V ERJ-U08D2R80V Hersteller : Panasonic 1104 Thick Film Resistors - SMD 2.8 Ohms 250 mW (1/4 W) 200 V 3.2 mmx16 mmx0.6 - 55 C+ 155 C