Produkte > PANASONIC > ERJ-UP6F2743V
ERJ-UP6F2743V
ERJ-UP6F2743V Panasonic
aoa0000c337.pdf
Hersteller: Panasonic
Res Thick Film 0805 274K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-UP6F2743V Panasonic
Description: RES 274K OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 274 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-UP6F2743V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-UP6F2743V ERJ-UP6F2743V Hersteller : Panasonic aoa0000c337.pdf Res Thick Film 0805 274K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ERJ-UP6F2743V ERJ-UP6F2743V Hersteller : Panasonic Electronic Components Description: RES 274K OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 274 kOhms
ERJ-UP6F2743V ERJ-UP6F2743V Hersteller : Panasonic Thick Film Resistors - SMD 0805 Anti-sulfur 0.5W, 1%, 274000Ohm, AEC-Q200