ERJ-H2RD1502X
ERJ-H2RD1502X Panasonic Electronic Components
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 15 kOhms
auf Bestellung 9707 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 48
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD1502X Panasonic Electronic Components
Description: RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 15 kOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-H2RD1502X ERJ-H2RD1502X Hersteller : Panasonic Panasonic_01052021_Resistor_Thick_FIlm_HI_Temp_ERJ-1950704.pdf Thick Film Resistors - SMD 0402 15KOhm 0.5% AEC-Q200
auf Bestellung 10580 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
ERJ-H2RD1502X ERJ-H2RD1502X Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-151033.pdf Description: RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Resistance: 15 kOhms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJH2RD1502X ERJH2RD1502X Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 15kΩ; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD
Mounting: SMD
Tolerance: ±0.5%
Operating temperature: -55...175°C
Manufacturer series: ERJH2RD
Type of resistor: thick film
Power: 0.1W
Resistance: 15kΩ