ERJ-H2RD1600X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 160 OHM 0.5% 1/10W 0402
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Resistance: 160 Ohms
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD1600X Panasonic Electronic Components
Description: RES 160 OHM 0.5% 1/10W 0402, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Resistance: 160 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-H2RD1600X
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H2RD1600X | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0402 160Ohm 0.5% AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0402; 160Ω; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD Manufacturer series: ERJH2RD Type of resistor: thick film Operating temperature: -55...175°C Power: 0.1W Tolerance: ±0.5% Resistance: 160Ω Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Conform to the norm: AEC-Q200 Mounting: SMD |