ERJ-H2RD2490X
ERJ-H2RD2490X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 249 OHM 0.5% 1/10W 0402
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-H2RD2490X Panasonic Electronic Components
Category: SMD resistors, Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 249Ω; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD, Type of resistor: thick film, Mounting: SMD, Case - inch: 0402, Case - mm: 1005, Resistance: 249Ω, Power: 0.1W, Tolerance: ±0.5%, Manufacturer series: ERJH2RD, Operating temperature: -55...175°C, Conform to the norm: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote ERJ-H2RD2490X
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJH2RD2490X ERJH2RD2490X Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 249Ω; 100mW; ±0.5%; ERJH2RD
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0402
Case - mm: 1005
Resistance: 249Ω
Power: 0.1W
Tolerance: ±0.5%
Manufacturer series: ERJH2RD
Operating temperature: -55...175°C