Technische Details ERJ-H3EF3003V Panasonic
Description: RES 300K OHM 1% 1/8W 0603, Packaging: Tape & Reel (TR), Power (Watts): 0.125W, 1/8W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 300 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-H3EF3003V
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H3EF3003V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
Description: RES 300K OHM 1% 1/8W 0603Packaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 300 kOhms |
Produkt ist nicht verfügbar |
ERJH3EF3003V | Hersteller : PANASONIC |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 300kΩ; 125mW; ±1%; ERJH3EF Type of resistor: thick film Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 300kΩ Power: 0.125W Tolerance: ±1% Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJH3EF Mounting: SMD Operating temperature: -55...175°C |