Technische Details ERJ-H3EF47R0V Panasonic
Description: PANASONIC - ERJH3EF47R0V - Chipwiderstand, Oberflächenmontage, 47 ohm, ± 1%, 125 mW, 0603 [Metrisch 1608], tariffCode: 85332100, rohsCompliant: YES, Bauform/Gehäuse des Widerstands: 0603 [Metrisch 1608], Widerstandstechnologie: Dickschichtwiderstand, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: AEC-Q200, Nennleistung: 125mW, Widerstandstyp: Wärmebeständig, Widerstand: 47ohm, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Widerstandstoleranz: 1%, Temperaturkoeffizient: 100ppm/C, Produktlänge: 1.6mm, euEccn: NLR, Produktpalette: ERJ-H3E Series, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Nennspannung: 75V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, Produktbreite: 0.85mm, SVHC: No SVHC (07-Nov-2024).
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-H3EF47R0V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: RES 47 OHM 1% 1/8W 0603Packaging: Cut Tape (CT) Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 47 Ohms |
auf Bestellung 3007 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJH3EF47R0V | Hersteller : PANASONIC |
auf Bestellung 3010 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: RES 47 OHM 1% 1/8W 0603Packaging: Tape & Reel (TR) Power (Watts): 0.125W, 1/8W Tolerance: ±1% Features: Automotive AEC-Q200 Package / Case: 0603 (1608 Metric) Temperature Coefficient: ±100ppm/°C Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Composition: Thick Film Operating Temperature: -55°C ~ 175°C Ratings: AEC-Q200 Number of Terminations: 2 Supplier Device Package: 0603 Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm) Resistance: 47 Ohms |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0603; 47Ω; 125mW; ±1%; ERJH3EF; -55÷175°C Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0603 Case - mm: 1608 Resistance: 47Ω Power: 0.125W Tolerance: ±1% Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: ERJH3EF Operating temperature: -55...175°C |