ERJ-HP6D1691V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.69K OHM 0.5% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Active
Resistance: 1.69 kOhms
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6D1691V Panasonic Electronic Components
Description: RES 1.69K OHM 0.5% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Active, Resistance: 1.69 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6D1691V
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
ERJ-HP6D1691V | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0805 1.69KOhm 0.5% AEC-Q200 |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistorsDescription: Resistor: thick film; SMD; 0805; 1.69kΩ; 500mW; ±0.5%; ERJHP6D Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0805 Case - mm: 2012 Resistance: 1.69kΩ Power: 0.5W Tolerance: ±0.5% Manufacturer series: ERJHP6D Operating temperature: -55...175°C Conform to the norm: AEC-Q200 |