Produkte > PANASONIC > ERJ-HP6D47R0V
ERJ-HP6D47R0V
ERJ-HP6D47R0V Panasonic
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic
Thick Film Resistors - SMD 0805 47Ohm 0.5% AEC-Q200
auf Bestellung 12599 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6D47R0V Panasonic
Description: RES 47 OHM 0.5% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±0.5%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 47 Ohms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6D47R0V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-HP6D47R0V ERJ-HP6D47R0V Hersteller : Panasonic Electronic Components ast-ind-151033.pdf Description: RES 47 OHM 0.5% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 47 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±0.5%
Features: Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Resistance: 47 Ohms
Produkt ist nicht verfügbar
ERJHP6D47R0V ERJHP6D47R0V Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 47Ω; 500mW; ±0.5%; ERJHP6D
Type of resistor: thick film
Mounting: SMD
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 47Ω
Power: 0.5W
Tolerance: ±0.5%
Conform to the norm: AEC-Q200
Manufacturer series: ERJHP6D
Operating temperature: -55...175°C