ERJ-HP6F2942V
ERJ-HP6F2942V Panasonic Electronic Components
ast-ind-151033.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 29.4K OHM 1% 1/2W 0805
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±1%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Resistance: 29.4 kOhms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-HP6F2942V Panasonic Electronic Components
Description: RES 29.4K OHM 1% 1/2W 0805, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±1%, Features: Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0805, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Resistance: 29.4 kOhms.
Weitere Produktangebote ERJ-HP6F2942V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ERJ-HP6F2942V ERJ-HP6F2942V Hersteller : Panasonic ast-ind-151033.pdf Thick Film Resistors - SMD 0805 29.4KOhm 1% AEC-Q200
Produkt ist nicht verfügbar
ERJHP6F2942V ERJHP6F2942V Hersteller : PANASONIC H3E.pdf Category: SMD resistors
Description: Resistor: thick film; SMD; 0805; 29.4kΩ; 500mW; ±1%; ERJHP6F
Type of resistor: thick film
Case - inch: 0805
Case - mm: 2012
Resistance: 29.4kΩ
Power: 0.5W
Tolerance: ±1%
Operating temperature: -55...175°C