ERJ-U02F5102X Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: RES 51K OHM 1% 1/10W 0402
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±1%
Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Ratings: AEC-Q200
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0402
Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm)
Part Status: Active
Resistance: 51 kOhms
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERJ-U02F5102X Panasonic Electronic Components
Description: RES 51K OHM 1% 1/10W 0402, Power (Watts): 0.1W, 1/10W, Tolerance: ±1%, Features: Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Ratings: AEC-Q200, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0402, Height - Seated (Max): 0.016" (0.40mm), Part Status: Active, Resistance: 51 kOhms.
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ERJ-U02F5102X | Hersteller : Panasonic |
Thick Film Resistors - SMD 0402 1% 51Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200 |
auf Bestellung 24870 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
ERJ-U02F5102X | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Produkt ist nicht verfügbar |
Category: SMD resistors Description: Resistor: thick film; SMD; 0402; 51kΩ; 100mW; ±1%; ERJU02F Type of resistor: thick film Mounting: SMD Case - inch: 0402 Case - mm: 1005 Resistance: 51kΩ Power: 0.1W Tolerance: ±1% Manufacturer series: ERJU02F Operating temperature: -55...155°C Conform to the norm: AEC-Q200 |