Produkte > CHEMI-CON > ERWE351LGN222MC96U
ERWE351LGN222MC96U
ERWE351LGN222MC96U Chemi-Con
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.874" (22.20mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 3.937" (100.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 6.3 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.82 A @ 3 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERWE351LGN222MC96U Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.874" (22.20mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 3.937" (100.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 6.3 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.82 A @ 3 kHz.