ERZ-V14D560CS
ERZ-V14D560CS Panasonic Electronic Components
AWA0000C1.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 56V 2KA DISC 14MM
Packaging: Bulk
Package / Case: Disc 14mm
Mounting Type: Through Hole
Current - Surge: 2 kA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Energy: 16J
Number of Circuits: 1
Varistor Voltage (Max): 62 V
Varistor Voltage (Min): 50 V
Varistor Voltage (Typ): 56 V
Maximum AC Volts: 35 V
Maximum DC Volts: 45 V
Capacitance @ Frequency: 6500 pF @ 1 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details ERZ-V14D560CS Panasonic Electronic Components
Description: VARISTOR 56V 2KA DISC 14MM, Packaging: Bulk, Package / Case: Disc 14mm, Mounting Type: Through Hole, Current - Surge: 2 kA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Energy: 16J, Number of Circuits: 1, Varistor Voltage (Max): 62 V, Varistor Voltage (Min): 50 V, Varistor Voltage (Typ): 56 V, Maximum AC Volts: 35 V, Maximum DC Volts: 45 V, Capacitance @ Frequency: 6500 pF @ 1 kHz.