Produkte > ERP POWER, LLC > ESM060W-1400-42
ESM060W-1400-42
ESM060W-1400-42 ERP Power, LLC
ESM-Series-1-pager.pdf
Hersteller: ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.4A
Packaging: Box
Features: OCP, OTP, SCP
Size / Dimension: 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm)
Voltage - Output: 28 ~ 42V
Type: Constant Current
Operating Temperature: -30°C ~ 90°C
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Max): 277VAC
Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Ratings: IP20, NEMA 410
Efficiency: 87%
Topology: AC DC Converter
Current - Output (Max): 1.4A
Dimming: ELV, Triac
Voltage - Input (Min): 120VAC
Part Status: Active
Power (Watts): 59 W
Number of Outputs: 1
DigiKey Programmable: Not Verified
auf Bestellung 237 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESM060W-1400-42 ERP Power, LLC
Description: LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.4A, Packaging: Box, Features: OCP, OTP, SCP, Size / Dimension: 4.20" L x 2.37" W x 0.99" H (106.7mm x 60.3mm x 25.2mm), Voltage - Output: 28 ~ 42V, Type: Constant Current, Operating Temperature: -30°C ~ 90°C, Termination Style: Wire Leads, Voltage - Input (Max): 277VAC, Approval Agency: cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB, Ratings: IP20, NEMA 410, Efficiency: 87%, Topology: AC DC Converter, Current - Output (Max): 1.4A, Dimming: ELV, Triac, Voltage - Input (Min): 120VAC, Part Status: Active, Power (Watts): 59 W, Number of Outputs: 1, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ESM060W-1400-42
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESM060W-1400-42 ESM060W-1400-42 Hersteller : ERP ESM-Series-1-pager-1150064.pdf LED Power Supplies 120 to 277 Vac, 87% efficiency, Rectangular Metal Case (Bottom Leads with Studs), Tri-Mode Dimming (Forward, Reverse Phase & 0-10V), 1-100% dimming range, 58.8 W max, 1400 mA Iout, 42 V max Vout