Produkte > CHEMI-CON > ESMG160ELL102MJ16S
ESMG160ELL102MJ16S
ESMG160ELL102MJ16S Chemi-Con
SMGLL_e-2509038.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16volts 20%
auf Bestellung 968 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG160ELL102MJ16S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 785 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1775 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG160ELL102MJ16S ESMG160ELL102MJ16S Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 785 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1775 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1864 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
ESMG160ELL102MJ16S ESMG160ELL102MJ16S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000uF 16volts 20%
auf Bestellung 127 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
ESMG160ELL102MJ16S ESMG160ELL102MJ16S Hersteller : CHEMI-CON 2343591.pdf Description: CHEMI-CON - ESMG160ELL102MJ16S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 1000UF, 16V, 20%, RADIAL