Produkte > CHEMI-CON > ESMG160ELL332MK25S
ESMG160ELL332MK25S
ESMG160ELL332MK25S Chemi-Con
SMGLL_e-2509038.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300UF 16V
auf Bestellung 971 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG160ELL332MK25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 3300 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.655 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7874 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG160ELL332MK25S ESMG160ELL332MK25S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3300UF 16V
auf Bestellung 971 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMG160ELL332MK25S ESMG160ELL332MK25S Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 3300 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.655 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7874 A @ 100 kHz