Produkte > CHEMI-CON > ESMG160ELL470ME11D
ESMG160ELL470ME11D
ESMG160ELL470ME11D Chemi-Con
SMGLL_e-2509038.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 16 Volt
auf Bestellung 2921 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG160ELL470ME11D Chemi-Con
Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 109 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 196.2 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG160ELL470ME11D ESMG160ELL470ME11D Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.492" (12.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 109 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 196.2 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 2942 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
ESMG160ELL470ME11D ESMG160ELL470ME11D Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 16 Volt