Produkte > CHEMI-CON > ESMG160ELL472ML25S
ESMG160ELL472ML25S
ESMG160ELL472ML25S Chemi-Con
SMGLL_e-2509038.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 16volts 20%
auf Bestellung 234 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG160ELL472ML25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.09 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.2572 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG160ELL472ML25S ESMG160ELL472ML25S Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.09 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.2572 A @ 100 kHz
auf Bestellung 425 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
ESMG160ELL472ML25S ESMG160ELL472ML25S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 4700uF 16volts 20%