Produkte > CHEMI-CON > ESMG250ELL471MJC5S
ESMG250ELL471MJC5S
ESMG250ELL471MJC5S Chemi-Con
SMGLL_e-2509038.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 25volts 20%
auf Bestellung 1888 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG250ELL471MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 545 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 817.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG250ELL471MJC5S ESMG250ELL471MJC5S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 25volts 20%
auf Bestellung 1011 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ESMG250ELL471MJC5S ESMG250ELL471MJC5S Hersteller : United Chemi-con smgll-e.pdf Cap Aluminum Lytic 470uF 25V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 545mA 2000h 85°C Bulk
Mindestbestellmenge: 100
ESMG250ELL471MJC5S ESMG250ELL471MJC5S Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 545 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 817.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 668 Stücke:
Mindestbestellmenge: 12
Produkt ist nicht verfügbar