Produkte > CHEMI-CON > ESMG350ELL102MK20S
ESMG350ELL102MK20S
ESMG350ELL102MK20S Chemi-Con
SMGLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.145 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7175 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1601 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 16
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG350ELL102MK20S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.145 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7175 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG350ELL102MK20S ESMG350ELL102MK20S Hersteller : Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 35V
auf Bestellung 1983 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
ESMG350ELL102MK20S ESMG350ELL102MK20S Hersteller : United Chemi-Con SMGLL_e-2509038.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 1000UF 35V