Produkte > UNITED CHEMI-CON > ESMG350ELL331MJC5S
ESMG350ELL331MJC5S
ESMG350ELL331MJC5S United Chemi-Con
United-Chemi-Con-516303.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 35volts 20%
auf Bestellung 2033 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMG350ELL331MJC5S United Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 490 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 735 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMG350ELL331MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMG350ELL331MJC5S ESMG350ELL331MJC5S Hersteller : Chemi-Con SMGLL-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 490 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 735 mA @ 100 kHz