Produkte > CHEMI-CON > ESMH101VSN222MP45S
ESMH101VSN222MP45S Chemi-Con
al-all-e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm)
Capacitance: 2.2 mF
Voltage - Rated: 100 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.696 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH101VSN222MP45S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 100V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 0.866" Dia (22.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 113mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.850" (47.00mm), Capacitance: 2.2 mF, Voltage - Rated: 100 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.08 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.696 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH101VSN222MP45S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH101VSN222MP45S ESMH101VSN222MP45S Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2200UF 100V