Produkte > NIPPON > ESMH250VSN153MQ40T
ESMH250VSN153MQ40T NIPPON
SMH_Series%20_Mar07.pdf
Hersteller: NIPPON
DIP-2
auf Bestellung 86200 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH250VSN153MQ40T NIPPON
Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm), Capacitance: 15000 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.95 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.266 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESMH250VSN153MQ40T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH250VSN153MQ40T ESMH250VSN153MQ40T Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 15000UF 20% 25V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.000" Dia (25.40mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.575" (40.00mm)
Capacitance: 15000 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.95 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.266 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
ESMH250VSN153MQ40T ESMH250VSN153MQ40T Hersteller : United Chemi-Con 48990562506224c250b19-606065.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 15000uF 25 Volt