Produkte > CHEMI-CON > ESMH500VSN472MR25S
ESMH500VSN472MR25S
ESMH500VSN472MR25S Chemi-Con
SMHN_e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 50 Volt
auf Bestellung 358 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMH500VSN472MR25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 4700 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.81 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.0348 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMH500VSN472MR25S ESMH500VSN472MR25S Hersteller : Chemi-Con SMH_Series%20_Mar07.pdf Description: CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 71mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 4700 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.81 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.0348 A @ 100 kHz
auf Bestellung 197 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
ESMH500VSN472MR25S ESMH500VSN472MR25S Hersteller : United Chemi-Con SMHN_e-2509092.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 4700uF 50 Volt