Produkte > CHEMI-CON > ESMQ201VSN102MA25S
ESMQ201VSN102MA25S
ESMQ201VSN102MA25S Chemi-Con
SMQN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 3.25 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.875 A @ 100 kHz
auf Bestellung 206 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ201VSN102MA25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 3.25 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.875 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ201VSN102MA25S ESMQ201VSN102MA25S Hersteller : United Chemi-Con SMQN_e-2509130.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200 Volts 20%
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMQ201VSN102MA25S ESMQ201VSN102MA25S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 1000uF 200 Volts 20%