Produkte > CHEMI-CON > ESMQ201VSN272MA50S
ESMQ201VSN272MA50S
ESMQ201VSN272MA50S Chemi-Con
SMQN_e-2509130.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 200 Volt
auf Bestellung 263 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMQ201VSN272MA50S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 200 V, Ripple Current @ Low Frequency: 5.45 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 8.175 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMQ201VSN272MA50S ESMQ201VSN272MA50S Hersteller : Chemi-Con SMQN-e.PDF Description: CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.378" Dia (35.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.969" (50.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 200 V
Ripple Current @ Low Frequency: 5.45 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 8.175 A @ 50 kHz
auf Bestellung 339 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
ESMQ201VSN272MA50S ESMQ201VSN272MA50S Hersteller : CHEMI-CON NIPC-S-A0016867677-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: CHEMI-CON - ESMQ201VSN272MA50S - ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 2700UF 200V 20%, SNAP-IN
tariffCode: 85322200
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
isCanonical: Y
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 85 Stücke:
ESMQ201VSN272MA50S ESMQ201VSN272MA50S Hersteller : United Chemi-Con United-Chemi-Con-1952487.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 2700uF 200 Volt