Produkte > CHEMI-CON > ESMR401VSN331MR25S
ESMR401VSN331MR25S
ESMR401VSN331MR25S Chemi-Con
SMRN-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 400V 330uF 20% Tol.
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESMR401VSN331MR25S Chemi-Con
Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Snap-In, Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.003 A @ 50 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESMR401VSN331MR25S ESMR401VSN331MR25S Hersteller : Chemi-Con SMRN-e.PDF Description: CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Snap-In
Size / Dimension: 1.181" Dia (30.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.083" (27.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.1 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.003 A @ 50 kHz