ESRD8R2M16R
ESRD8R2M16R Cornell Dubilier Knowles
ESRD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 8.2UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Bypass, Decoupling
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8.2 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 494 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ESRD8R2M16R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM POLY 8.2UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2917 (7343 Metric), Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Bypass, Decoupling, ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 8.2 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote ESRD8R2M16R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ESRD8R2M16R ESRD8R2M16R Hersteller : Cornell Dubilier - CDE ESRD-26868.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 8.2UF 16V SMT CHIP
auf Bestellung 2259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
ESRD8R2M16R ESRD.pdf
auf Bestellung 5500 Stücke:
ESRD8R2M16R ESRD8R2M16R Hersteller : Cornell Dubilier Knowles ESRD.pdf Description: CAP ALUM POLY 8.2UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Part Status: Obsolete
Capacitance: 8.2 µF
Voltage - Rated: 16 V